30" Series 9 Contemporary Compact Convection-Speed Oven - OM30NDTDX1
30" Series 9 Contemporary Compact Convection-Speed Oven
Model: OM30NDTDX1




30" Series 9 Contemporary Compact Convection-Speed Oven
Model: OM30NDTDX1
Key Features
Generous 1.7 cu ft capacity, with four shelf positions
With four microwave-only functions, 14 traditional oven functions, and four combination functions
Guided touchscreen cooking makes it simple to navigate cooking processes
Wi-Fi enabled and works with the SmartHQ™ app for remote control and notifications
Description
Documents
Available from Zip Appliance & Plumbing Repair, serving customers throughout California.
Features
Generous 1.7 cu ft capacity, with four shelf positions
With four microwave-only functions, 14 traditional oven functions, and four combination functions
Guided touchscreen cooking makes it simple to navigate cooking processes
Wi-Fi enabled and works with the SmartHQ™ app for remote control and notifications
Specifications
Accessories (included)
| Broil rack | 1 set |
| Glass tray | 1 |
| Step down wire shelf | 1 |
| Wire shelf | 1 |
| Wired temperature sensor | 1 |
Capacity
| Shelf positions | 4 |
| Total capacity | 1.73cu ft |
| Usable capacity | 1.34cu ft |
Power requirements
| Amperage | 21A |
| Supply frequency | 60Hz |
| Supply voltage | 208 - 240V |
Product dimensions
| Depth | 22 1⁄4" |
| Height | 18 " |
| Width | 29 15⁄16" |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Fisher Paykel Appliances in California.










